Jak Leczymy

ŁĄCZYMY EFEKTYWNE METODY NOWOCZESNEJ FIZJOTERAPII I MEDYCYNY NATURALNEJ, SKUTECZNIE USUWAJĄC BÓL I CZAS REHABILITACJI!

Specjalizujemy się w następującym zakresie usług fizjoterapeutycznych:
• Masaże,
• Holistyczna Terapia Manualna,
• Medycyna Naturalna,
• Rehabilitacja Ruchowa.

Wykorzystujemy efektywne metody fizjoterapeutyczne z zakresu szeroko rozumianej medycyny manualnej – terapii manualnej (osteopatii i chiropraktyki). Z jednej strony są to terapie miękkie, bazujące na pracy na tkankach miękkich, czyli terapie mięśniowo – powięziowe takie jak: integracja strukturalna, rozluźnianie mięśniowo – powięziowe, masaż tkanek głębokich, czy terapia punktów spustowych oraz poizometryczna relaksacja mięśniowa. Z drugiej strony są to trapie twarde, w których wykonuje się techniki mobilizacji i manipulacji stawowych, w celu przywrócenia prawidłowych fizjologicznie ustawień i zakresów ruchomości w stawach, wyrównując jednocześnie napięcia mięśniowe. Holistyczna terapia manualna, jest więc oddziaływaniem na pacjenta, próbą dotarcia do jego dysfunkcji, z dwóch stron – poprzez pracę na tkankach miękkich lub twardych. Jednocześnie szukając przyczyny dolegliwości, która często nie leży w miejscu występowania największych odczuć bólowych, z którymi zgłasza się pacjent.

Opierając się na holistycznym podejściu do dysfunkcji pacjenta, medycynę manualną, często łączymy z zabiegami z zakresu medycyny naturalnej np. suchym igłowaniem, akupunkturą ucha, bańkami chińskimi i innymi metodami z zakresy medycyny ludowej i chińskiej. Łącząc te zabiegi ze sobą, uzyskujemy efekt nie nakładania się a wręcz potęgowania bodźców, które wywołują efekt leczniczy – niwelują dolegliwości bólowe i przywracają sprawność ruchową.

Ustąpienie, czy zniwelowanie dolegliwości bólowych, powinno zachęcić Państwa do regularnego dbania o siebie, o swój kręgosłup, czy o lepsze samopoczucie. Zaleca się korzystanie z zabiegów profilaktycznych. Tu doskonale sprawdza się regularne korzystanie z zabiegów masażu. Masaż klasyczny, masaż medyczny, masaż sportowy, masaż gorącymi kamieniami czy inne formy masażu, są doskonałymi zabiegami nie tylko leczniczymi, czy profilaktycznymi ale doskonale sprawdzają się w codziennej odnowie biologicznej i psychicznym relaksie.

Ostatnią formą leczenia dysfunkcji narządu ruchu, oferowaną Państwu, jest rehabilitacja ruchowa. Odpowiednio dobrana, dawkowana i prowadzona kinezyterapia, z wykorzystaniem różnych metod kinezyterapeutycznych, jest idealną alternatywą dla osób z różnymi dolegliwościami przed i pooperacyjnymi, po urazach neurologicznych, czy innych ograniczeniach wynikających z osłabienia narządu ruchu.

 

Prowadzimy rehabilitację z zakresu:
• Fizjoterapia po urazach i w schorzeniach ortopedycznych,
• Fizjoterapia dla pacjentów onkologicznych,
• Fizjoterapia w bólach kręgosłupa i narządu ruchu,
• Zabiegi znoszące zaburzenia czynnościowe organizmu i korygujące sylwetkę,
• Zabiegi profilaktyczne i z zakresu odnowy biologicznej,
• Zabiegi wspomagające odchudzanie,
• Zabiegi relaksacyjne.

Jakie korzyści otrzymasz korzystając z mojej oferty?

– Zdrowie, odprężenie, wspaniałe samopoczucie, radość z życia,
– Szeroki wybór zabiegów leczniczych, profilaktycznych i upiększających, dzięki temu znajdziesz najlepszy zabieg dla siebie,
– Indywidualnie zaprogramowaną i prowadzoną rehabilitację.