Rehabilitacja na wesoło

Śmiechoterapia – w rehabilitacji, w powrocie do zdrowia jak i w codziennym życiu, bardzo ważne jest, byśmy zachowali wiarę, optymizm i poczucie humoru. Jeśli duch jest w nas silny, wówczas łatwiej i szybciej możemy wygrać z trapiącymi nas dolegliwościami zdrowotnymi. Dobry humor ma wyjątkową moc podnoszenia nas na duchu oraz pozytywnie wpływa na naszą fizjologię (układy ruchu, oddechowy, sercowo-naczyniowy). Śmiech powoduje, że nasz organizm zalewany jest hormonami szczęścia (endorfinami), które poprawiają nam nastrój i działają jak lek przeciwbólowy. Śmiech pobudza też komórki układu odpornościowego tzw. “komórki NK” (Natural Killer – naturalni zabójcy) a regularny śmiech zwiększa ilość komórek NK w naszym ciele. Ponadto “1 minuta śmiechu daje tyle, co 45 minut relaksu i przedłuża życie o około 10 minut oraz pozwala spalić trochę zbędnych kalorii” (Women’s health, nr 1, 2014, str. 30). Tak więc stwierdzenie “śmiech to zdrowie” jest jak najbardziej prawdziwe!

Na tej stronie przedstawiam zabawne rysunki, filmiki i dowcipy dotyczące szeroko rozumianej rehabilitacji, masażu i aktywnego-zdrowego stylu życia. Życzę udanej terapii śmiechem i głośnego śmiechu w trakcie “zabiegu”!!!

                    Fizjoterapeuta    Fizykoterapeuta

                    Łukasz Skrzypkowski – Fizjoterapeuta, Terapeuta Manualny, Masażysta.

ps. Mam jeszcze prośbę. Jeśli znają Państwo lub znajdą zabawne historyjki, filmiki, prezentacje, dowcipy, rysunki, czy zdjęcia na temat masażu, rehabilitacji, spa, sportu, dietetyki, zdrowego stylu życia itp. – to proszę o przysłane mi ich przez e-mail oraz podanie źródła/link. Dzięki Państwa pomocy, będę mógł zwiększyć dawkę śmiechoterapii tu prezentowanej. Z góry dziękuję.